Sadhguru in Muscat
 - Во живо во 4ден : 1час/а : 59мин.
ПочваНастаниПоддржувачиЗа
Итна акција
Садгуру на мотоцикл со знакот 'Зачувај ја Почвата', покрај дете.
Садгуру на мотоцикл со знакот 'Зачувај ја Почвата', покрај дете.

Патување за зачувување на почвата

100-дневно патување со мотоцикл,
од ОК до Индија.
26 држави, 30,000 км.

Придружи му се на Садгуру додека патува сам на мотоцикл, обединувајќи експерти, глобални лидери и граѓани од целиот свет за справување со оваа претстојна криза.

Патување од ОК до Индија

Садгуру е вo Dubai


Birmingham
Tel Aviv
Riyadh
Manama
Dubai
Следен градMuscat
Jaipur
Delhi
Coimbatore
BirminghamLondonThe HagueAmsterdamBerlinPragueViennaLjubljanaRomeGenevaParisBrusselsCologneFrankfurtBratislavaBudapestBelgradeSofiaBucharestIstanbulTbilisiBakuAmmanTel AvivRiyadhManamaDubaiMuscatJaipurDelhiLucknowMumbaiHyderabadVijayawadaBengaluruMysuruCoimbatore

Настани во живо

Видеата со настани во живо од патувањето се ажурираат овде. Молиме кликни на иконата за плејлиста во горниот десен агол на видеото за да ги отвори сите видеа од настани.

Зачувај ја почвата

Настани во живо со Садгуру во твојот град

Застани за почвата

Покажи ја твојата поддршка за почвата додека Садгуру вози низ твојот град

Најди настани

Најди бесплатен настан во живо со Садгуру во твојот град

Wed, May 25 | 19:00 - 21:00 GST

Зачувај ја почвата - Muscat, Oman

Oman Convention and Exhibition Centre

Fri, Jun 3 | 18:30 - 20:30 IST

Зачувај ја почвата - Jaipur, India

Jaipur Exhibition and Convention Center (JECC)

Sun, Jun 5 | 18:00 - 20:00 IST

Зачувај ја почвата - Delhi, India

Indira Gandhi Stadium Complex

Види сѐ

Патувањето до сега

Dubai

May 20, 2022

Гледај настан

Manama

May 15, 2022

Гледај настан

Riyadh

May 12, 2022

Гледај настан

Abidjan

May 10, 2022

Гледај настан

АЈДЕ ДА ГО ОСТВАРИМЕ ТОА!

Итна акција
footerLogo

Почва

© 2022 Свесна планета сите права се задржани

Политика на приватност

Услови и правила